Tylové látky

Najpredávanejšie

fialový tyk (1)
 
€2,90
2 položiek celkom
fialový tyk (1)
€2,90 / m
LTJ002
tutu (4)
€5,90 / m
LTJ001

Jemný tyl sa poväčšine spája so svadobným priemyslom. Svadobné šaty a závoj z jemného tylu a saténu = nádherná nevesta. Dnes sa však tyl používa už aj v bežnom odevnom priemysle. Najznámejšie sú obľúbené "tutu" sukničky (tylové sukne). Sú vhodné nielen na jarnú prechádzku, ale môžu sa stať aj outfitom na svadbu, krst či sväté prijímanie.

Tyl ma zastúpenie aj ako dekoratívna látka. Dekorácie z jemného tylu dodajú interiéru šarm, ľahkosť a jemnú eleganciu. Tylové doplnky do bytu môžu byť viacfarebné, keďže látka je dostupná v širokej škále farieb.

Oblečenie z mäkkého tylu skladujte zavesené, aby sa látka nekrčila a nestratila na objeme. Keď tyl nie je veľmi pokrčený, radšej ho nežehlite! Niekedy stačí záhyb navlhčiť a po natiahnutí nechať vyschnúť. Syntetický tyl sa môže poškodiť pod vplyvom horúcej žehličky, ak však je potrebné žehliť robíme to cez handričku, najlepšie s naparovaním a pri najnižšej teplote žehlenia. Tyl je najlepšie prať ručne v tekutom prášku, alebo v práčke na nízkej teplote a krátkom programe ideálne v nejakom vrecku na pranie.

Z tylu v kombinácii s bavlnenou látkou a krajkou si môžete ušiť šaty podľa vlastných požiadaviek a predstáv.